Sposób na ciepłe poddasze

Docieplić poddasze można na różne sposoby. Jednak warto zerknąć na nowoczesne formy izolacji poddaszy, a mianowicie na izolacje natryskowe pianką PUR. To bardzo dobry sposób, aby osiągnąć zamierzony cel – ciepły dom.

Nie jest bez znaczenia jaki materiał wybierzesz do ocieplenia poddasza. Wszyscy chyba znają najbardziej wełnę mineralną i wiedzą o niej dużo, ale czy wszystko? Dużym minusem izolacji z wełny jest jednak brak gwarancji, że za jakiś czas będzie posiadała podobne parametry. Wykonawcy nie chcą nic takiego deklarować, a producenci w tej kwestii jakby milczeli. Gdy pytamy o gwarancje na izolacje to okazuje się, że pojawiają się słowa „ale” i temu podobne.

Głównie z tych powodów coraz więcej osób chce izolacji bardziej skutecznej i takiej, która gwarantuje pewną niezmienność właściwości termicznych przez długi okres czasu. I tutaj pojawia się właśnie pianka PUR, która takie oczekiwania jest w stanie spełnić.

Do najważniejszych cech pianki poliuretanowej trzeba zaliczyć trwałość. Piankę może zniszczyć promieniowanie UV, czyli światło słoneczne, ale przecież na poddaszu jest ono niedostępne. Piana jest zabudowana płytą kartonowo-gipsową i jest po sprawie.

Poszukując profesjonalnego wykonawcy izolacji natryskowej pianką warto zerknąć na profile FB takich firm, na których prezentowane są zdjęcia z różnych realizacji ociepleń pianką. Takie zdjęcia pokazują nam to, że firma pracuje, ma jakieś doświadczenie, a nie jest to nowa firma, która nie bardzo ma pojęcie o izolacji natryskowej. Proszę zobaczyć https://www.facebook.com/tomczakizolacje/