Jak skrócić czas montażu paneli fotowoltaicznych przez montaż bezklemowy?

Firma Corab to polski producent oferujący zaawansowane rozwiązania fotowoltaiczne. Montaż instalacji PV można skrócić do minimum dzięki technologi bezśrubowego połączenia. Bezklemowy montaż sprawdza się przede wszystkim w przypadku komercyjnych projektów w postaci farm fotowoltaicznych. Mocowania modułów w tak wygodny sposób znajdują swoich zwolenników. Inwestor może przy ich użyciu skrócić czas wykonania instalacji. 

Nowoczesny system Corab Slide-In

System zaprezentowany przez firmę Corab zapewnia bezśrubowe połączenie modułów na stelarzu wolnostojącym. Bezklemowe połączenie skraca czas montażu pojedynczego panelu do maksymalnie 30 sekund, co przekłada się na efektywność pracy. Innowacyjny system Corab Slide-In przeznaczony jest dla farm fotowoltaicznych, gdzie czas odkrywa kluczową rolę. O pierwszych inwestycjach z użyciem tej technologi mówią przedstawiciele korzystający z wygodnego montażu. Monterzy doceniają prostotę i wygodę oraz możliwość komfortowego mocowania na nierównym terenie. Szybkość montażu wynika także z łatwego dostępu do tylnej części modułu, a brak śrub oraz klem pozwala zrezygnować ze sprawdzenia momentu obrotowego. Przed wprowadzeniem technologii przeprowadzono szereg testów związanych z bezawaryjną pracą oraz bezpieczeństwem inwestycji. W tym celu przeprowadzono szereg badań i testów, zwrócono uwagę na jakość mocowania i jego odporność na działanie różnych czynników atmosferycznych np. śniegu, wiatru.

Bezpieczeństwo oraz korzyści dla inwestorów

Przeprowadzone testy potwierdziły skuteczność rozwiązania. Bezklemowy montaż firmy Corab wyklucza negatywne działanie niewielkich naprężeń, a elastyczny zacisk minimalizuje ryzyko powstawania gorących punktów tzw. hot spotów. Uziemienie oraz mocowanie monterzy mogą przeprowadzić w jednej czynności, co jest zwyczajnie bardzo wygodne. Montaż bezśrubowy zmniejsza także koszt budowy, jak i konserwacji. Corab Slide-In to pewne i trwałe połączenie, które daje gwarancję połączenia ze sobą paneli słonecznych w sposób profesjonalny. Stworzenie technologii montażu bezklemowego nie byłoby możliwe bez współpracy z producentem stali firmą ArcelorMittal. Zobacz także: inwertery Corab.